top of page

Koloidná platina a koloidné zlato v kozmetike: neobjavené poklady v starostlivosti o pokožku


Drahými kovmi je ľudstvo fascinované (ba až posadnuté v niektorých prípadoch) od dávnych dôb. Archeológovia objavili zlaté vločky už v peleolitických obydliach datovaných 40.000 rokov pred naším letopočtom. Inkovia a Aztékovia ho využívali hojne vo svojich obradoch i architektúre, využívalo sa dlho ako platidlo, na šperky, bolo symbolom stavu a tak by sme mohli pokračovať ďalej, pretože možností využitia tohto kovu bolo v histórii mnoho.

Koloidné zlato a jeho účinky


Aj lekárska veda využíva zlaté soli pre ich liečivé účinky, už dlho sa používajú zlaté zlúčeniny pri artritíde (až doteraz už do roku 1885), bolesti kĺbov a ich stuhnutí. Ukázalo sa, že zlato môže pomôcť aj onkologickým pacientom s rôznymi nádorovými ochoreniami.


Koloidné zlato pôsobí ako stimulátor mozgovej činnosti, zlepšuje kognitívne funkcie, a pôsobí priaznivo na krvný obeh. Zlepšuje prenos elektrických signálov medzi bunkami (vieme, že je supravodič)Ako pôsobí kolodiné zlato na pokožku?


Zamerajme sa však na jeho účinky na pokožku. Štúdie ukázali, že koloidné zlato veľmi dobre preniká do epidermy a do dermy, čiže aj tam kde bežná kozmetika nedosiahne. Je to vďaka tomu, že veľkosť častice zlata sa počíta v nanometroch.


Špeciálnym účinkom zlata je schopnosť pôsobiť ako "penetration skin enhancer", čo v preklade znamená, že pomáha prenášať hlbšie do pokožky aj iné účinné látky, nie le seba. Keďže pôsobí stimulujúco na krvný obeh, pomáha dostať sa kyslíku viac tam, kam treba a krv zasa privedie na tieto miesto aj iné potrebné živiny a zoberie nahromadené toxíny preč.


Tieto všetky spomínané vlastnosti koloidného zlata by vysvetľovali, prečo pokožka pri používaní vyzerá lepšie. Koloidné zlato pomáha aj pri hojení rán, v kocke by sa dali jeho účinky na pleť a pokožku opísať takto:


 • čistí a regeneruje pokožku

 • pomáha udržať mlado vyzerajúcu pokožku

 • zvyšuje pružnosť pokožky

 • znižuje výskyt jemných liniek a vrások

 • zlepšuje prekrvenie

 • zjednocuje tón pleti a robí pokožku žiarivou

 • upokojuje podráždenú pokožku

 • napomáha vstrebávaniu iných aktívnyh látok

 • pôsobí protizápalovo a ako antioxidant


Pokiaľ by ste chceli vyskúšať tento malý zázrak pre vašu pleť, tak v našej hydratačenej a revitalizačnej rose AURUM nájdete vysokokvalitné koloidné zlato s koncetráciou 55 PPM a BIO ingrediencie ako ružový hydrolát či medicinálnu hubu REISHI.Má koloidné zlato vedľajšie účinky?


Existuje veľmi úzka skupina ľudí, ktorý si žiaľ tento produkt nemôžu vyskúšať. Pokiaľ máte alergiu na zlato odporúčame sa vyhnúť koloidnému zlatu. Ak máte podráždenú alebo veľmi citlivú pokožku, určite pred používaním vyskúšajte PATCH TEST, naneste malé množstvo koloidného zlata napríklad do lakťovej jamky a počkajte, či sa nedostaví nejaká reakcia formou začervenania, ak nie, môžete výrobok používať.


Inak nie sú známe žiadne vedľajšie účinky v súvislosti s dermálnym používaním.
Koloidná platina - neobjavená antiage ingredciencia pre vašu pokožku


Platina je jedným z najvzácnejších kovov. Koloidný roztok platiny sa vyrába rovnako ako ten zo zlata, pomocou špeciálnych elektród sa tento kov rozpúšťa v destilovanej vode a vzniká tak neiónový roztok o určitej hustote, ktorú určuje označenie PPM (particle per milion) - alebo koľko častíc kovu je na 1,000,000 častíc vody. Veľkosť nanočastíc dosahuje od 1 do 100 nanometrov.Ale poďme už k účinkom. Koloidná platina sa využíva v chemeterapii na bôj s rôznymi nádorovými ochoreniami (cisplatina, karboplatina). Podporuje rozpad rakovinových buniek bez nežiadúcich účinkov na zdravé bunky. Taktiež regeneračne pôsobí na štruktúru DNA v bunkách.


Platina sa podiela na rôzych biochemických procesoch v tele ako katalyzátor - stimuluje telové funkcie ako obehovú, respiračnú, tráviacu, či oxidačnú a syntetickú. Považuje sa za veľmi silný antioxidant, takže chráni bunky pred voľnými radikálmi, ktoré môžu byť z prostredia alebo aj z našeho tela.


Rovnako ako koloidné zlato, tak aj nanočastice platiny majú veľmi vysokú dermálnu vstrebateľnosť a prenikajú do hlbších vrstiev pokožky. Týmto spôsobom aj platina pomáha prenášať aktívne a iné výživné látky do hlbších vrstiev pokožky. Koloidná platina môže tiež zlepšiť hydratáciu pokožky, ako ešte účinkuje?


 • pomáha pri akné

 • redukuje opuch tváre a vačky pod očami

 • odďaľuje predčasné starnutie pokožky, pôsobí ako silný antioxidant

 • podporuje tvorbu kolagénu v pokožke

 • predchádza pigmentovým švkrnám a hyperpigmentácii a rozjasňuje pokožku

 • zmierňuje zmeny sfarbenia pokožky po prekonaní kožných chorôb

 • napomáha liečiť psoriázu

 • čistí a regeneruje pleť

 • zlepšuje stav a pružnosť pokožky

 • prispieva k zníženiu počtu jemných vrások


Koloidná platina viditeľne spomaľuje a elimunuje starnutie pokožky, navracia jej pružnosť, zjemňuje vrásky a prechádza pigmentovým škvrnám. V našom sére PLATINA synergicky pôsobí spolu s liečivými hubami Cordyceps, Maitake, Reishi a Tremella, ktoré pokožku skvelo hydratujú, podporujú tvorbu kolagénu a jemne bielia.Má koloidná platina vedľajšie účinky?


Nie sú známe žiadne vedľajšie účinky v súvislosti s dermálnym používaním.Záver


Keď som sa začal skúmať koloidné kovy a ich účinky, priznám sa moc sa mi tomu veriť nechcelo. Ale po veľmi krátkom používaní sa výsledky dostavili veľmi rýchlo, čo ma viac ako prekvapilo. Pri testovaní som používal kolidné roztoky o sile 55 PPM, inak povedané, že na 1,000,000 molekúl vody pripadá 55 molekúl kovu, čo by v percentuálnom vyjadrení znamenalo 0.0055% - TAK JE ÚČINOK VIAC AKO FASCINUJÚCI!


Tu je vidieť, že filozofia SNEHA dáva zmysel, menej je častokrát viac. Preto nemáme vo formuláciách 60 ingrediencií, máme ich tam len zopár a najmä super kvalitných. Aj koloidné roztoky sa medzi sebou veľmi líšia, sme veľmi radi, že sme našli kvalitného slovenského výrobcu, ktorý tým žije a poskytol nám kopec užitočných informácií pre výrobu.S láskou M.
52 views

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page