top of page

KVALITA & INGREDIENCIE

NÁŠ PRÍSĽUB ČERSTVOSTI

Naša pokožka absorbuje zhruba 70% všetkého, čo na ňu dáme. Preto nám záleží na každej "maličkosti".

To, čo výrobok obsahuje je rovnako dôležité ako to, čo neobsahuje.
 

Inak povedané, na jednej strane môžeme dať do formulácie výrobku hodnotné BIO ingrediencie a na strane druhej istú časť formulácie môžu tvoriť látky našej pokožke, zdraviu a prírode škodlivé.

 

V SNEHA produktoch však takéto kompromisy nehľadáme. Aký by malo význam nájsť najlepšie a najčerstvejšie ingrediencie a napokon všetko pokaziť nejakou toxickou zložkou? Nedáva nám takéto počínanie zmysel ani z pohľadu pokožky, ani z pohľadu životného prostredia.
 

V SNEHA sa snažíme priniesť jednoduché formulácie, ktoré sú maximálne účinné, neobsahujú pochybné zložky a konzervanty, ale tiež nezaťažujúce životné prostredie.

Pozeráme sa na svet holisticky.

"Pochúťky" pre pokožku máme postavené najmä na pilieroch kvality, čerstvosti a udržateľnosti.

"Nepoužívame nič, čo by sme nepoužili my sami, väčšina ingrediencií je jedlá alebo potravinárskej kvality." 

Kvalita pre nás znamená niečo iné

Samozrejme v dobrom slova zmysle.

 

Ak to je možné, vždy siahame po produktoch z BIO poľnohospodárskej produkcie, prípadne s certifikátom DEMETER (bio-dynamické poľnohospodárstvo, ktorý ten štandardný bio ešte predbieha).

Vďaka tejto certifikácii sa automaticky stáva takéto pestovanie udržateľným aj pre generácie po nás. Máme radi, ak ingrediencie pochádzajú z FAIR TRADE obchodu a určite uprednostňujeme práve také.

Nutné je povedať, že vďaka vzťahom s dodávateľmi berieme produkty aj bez BIO certifikátov, pretože vieme, že každý certfikát znamená predraženie suroviny a finálneho produktu. To však robíme len tam, kde sa s dodávateľom poznáme a vieme, že sa k pôde a rastlinám správa ešte ďaleko lepšie, ako predpisujú certifikáty. 

Čerstvosť extraktov je veľmi podstatná pre účinnosť formulácie, postupom času surovina, aj keď konzervovaná, stráca bioenergiu a teda aj svoje vlastnosti. 

Vďaka ultra-malým sériám dosahujeme maximálnu čerstvosť našich výrobkov a teda aj ich účinky. S najväčšou pravdepodobnosťou u nás nekúpite žiadny produkt starší ako 3 mesiace, pričom si dáme veľmi záležať na tom, aby všetky ingrediencie boli čo najčerstvejšie.

Čerstvosť surovín

je priorita

Lokálnosť je samozrejmosť

Hľadáme domáce alternatívy bylín a účinkov, aby sme nemuseli nosiť všetky ingrediencie z celého sveta. 

Napríklad opunciový olej: Je to drahý kozmetický olej, ktorý má takmer totožné zloženie s našim borákovým olejom, ktorý rastie v našom pásme. Aký zmysel by dávalo použiť olej z Maroka a predražiť produkt? Nám žiadny. 

Druhou formou lokálnosti sú partneri na Slovensku a v Českej republike. Nakupujeme u domácich dodávateľov pokiaľ je to možné, aby sme ich takto podporili a peniaze "neodchádzali" z našej krajiny a od našich krajanov. 

Využívame liečivé rastliny z našich lokalít, oleje od vážených pestovateľov, koreniny, exktrakty a hydroláty, ktoré spĺňajú najprísnejšie kritériá.

Prírodný pôvod ingrediencie ešte neznamená, že je dobrá pre vašu pleť alebo neškodlivá životnému prostrediu. 

Bezkompromisná čistota

Ideme ešte ďalej a hlbšie. V našich produktoch nenájdete veľa vecí, ktoré zvyšok segmentu považuje za bezpečné.

Máme vlastný systém vyhodnocovania rizík látok s oveľa prísnejšími pravidlami. Každá ingrediencia, ktorú používame nesmie poškodiť pokožku, ale rovnako nesmie uškodiť ani našemu životnému prostrediu keď ju zo seba zmyjete.

V našich výrobkoch určite nenájdete tieto látky:

 • Parabény

 • Ftaláty

 • Sulfáty (SLS, SLES a pod.)

 • Petrochemické látky

 • Silikóny a polyméry

 • Syntetické vône

 • Syntetické farbivá

 • Hydroquinone

 • Retinol

 • Kyselinu hyalurónovú 

 • Mastenec

 • Niektoré esenciálne oleje

 • Naturálne vône prírodného pôvodu

 • Biokumulatívne konzervanty 

 • Konzervanty chemického pôvodu

 • Látky vyrobené procesom etoxylácie

 • Hydrogenovavé oleje a maslá

Naše zázračné ingrediencie

(postupne dopĺňame)

Zlepšite svoje rituály a zlepšíte aj pokožku. Skúste niektoré naše holistické synergie.

Image by Rita Ox

Fialové sklo je jediné známe sklo, ktoré zaisťuje, že vôňa, farba, bioenergia a ďalšie vlastnosti zostanú dlhšie zachované.

BIOENERGIA

bottom of page