top of page

CORDYCEPS EXTRAKT

INCI: Cordyceps sinensis extract

Špeciálna huba so špeciálnymi schnopnosťami v našom špeciálnom sére PLATINA.

Vedci skúmali, ako cordyceps interaguje s UVB, jednou z častí UV žiarenia zo slnka, ktoré je zodpovedné za kožné zmeny súvisiace s vekom (Amaro-Ortiz, 2014). Jedna štúdia naznačuje, že výťažky z cordycepsu aplikované na pokožku môžu napraviť poškodenie UVB alebo zabrániť jeho vzniku (He, 2020). Táto štúdia bola vykonaná na bunkovej úrovni, nie na ľudských výskumných subjektoch, takže je potrebný ďalší výskum, ale je určite sľubný!


Ďalším potenciálnym účinkom cordycepsu na pokožku je, že môže zlepšiť výsledky rakoviny kože. Konkrétne sa ukázalo, že určitý druh cordycepsu nazývaný Cordyceps militaris zabraňuje rastu malígnych melanómov (druh rakoviny kože) (Ruma, 2014). Melanóm je hlavným problémom u starnúcich pacientov, takže ak by cordyceps mohol mať protinádorovú aktivitu v melanómových nádoroch, mohlo by to mať ďalekosiahle dôsledky na starnúcich ľudí (Hegde, 2009).


Nakoniec ste už určite počuli, že antioxidanty sú dobré pre pokožku. Naša pokožka je vystavená oxidačnému stresu počas celého života, ale ako starneme, účinky tohto stresu sú čoraz zreteľnejšie. Antioxidanty môžu pomôcť spomaliť tento proces.


Prinajmenšom v štúdiách in vitro (čo znamená v laboratóriu – neštudovali sa na ľuďoch ani zvieratách) sa zdá, že cordyceps môže pôsobiť ako silný antioxidant a môže chrániť pred oxidačným stresom, ktorý vedie k jemným líniám, vráskam a zmene farby (Park, 2014).


Nájdete v našich produktoch: 


PLATINA omladzujúce sérum

bottom of page